Trendy v športovom oblečení na rok 2024

Sportswear trends for 2024

Skôr ako sa pozrieme na súčasné športové trendy, vráťme sa na chvíľu do minulosti. Možno si myslíte, že šport a móda sú dve oddelené oblasti, z ktorých jedna kladie dôraz na výkon a druhá na eleganciu, ale tieto dva svety sa už aj v minulostí niekoľkokrát stretli. Prvýkrát v „Roaring Twenties“ použitím bavlneného úpletu v štýle Jersey pre Chanel™ a piquet pre Lacoste™, následne pri trendoch bežného oblečenia Calvin Klein™ alebo Tommy Hilfiger™ v 90. rokoch a napokon vážny vplyv streetwearu na luxus od Louisa Vuittona™ v ére Virgila Abloha.

HAUTE COUTURE
Tento francúzsky termín pochádza z oblasti módy a označuje oblečenie šité na mieru s dôrazom na detailné ručné spracovanie, vyrobené v Paríži a limitované v ostatných známych mestách módy ako sú New York, Londýn či Miláno. Oblečenie „Haute Couture“ je šité na mieru pre určitého zákazníka s extrémnym dôrazom na detail a finálne zakončenie. Pri jeho výrobe sú použité vysoko kvalitné a drahé látky. Ušitie jediných šiat trvá od 100 hodín a môže sa vyšplhať až na 2 000 hodín práce. Od toho sa pochopiteľne odvíja cena, ktorá začína na 15 000 eur za blúzu a šplhá až k sume 200 000 eur za vyšívané večerné šaty. 

Haute Couture bola vždy inšpirovaná indoorovými aj outdoorovými športmi a športovou módou v lyžiarskych strediskách. Musée des Arts Décoratifs v Paríži venuje v roku 2024 výstavu téme "Móda a šport: z jedného móla na druhé". Výstava ukazuje, ako móda premenila špecifický účel športového oblečenia a integrovala ho do každodenného šatníka. Kladie sa dôraz na pohodlie a inovácie. Vďaka tomu je pochopiteľné, že tepláky a tenisky zaujali pevné miesto vo svete módy v každodennom živote aj v Haute Couture.

   


ŠPORTOVÉ TRENDY V ROKU 2024


Časy, keď bolo športové oblečenie vhodné iba na cvičenie alebo na voľný čas sú dávno preč. Rok 2024 prinesie športový štýl rozšírený na všetky príležitosti a prostredia, tým sa zbúrajú hranice medzi fitness a módou. V roku 2024 bude športová móda všetko, len nie nudná! Dôraz sa bude klásť na všestrannosť, siluetu, zároveň bude trendy oversized oblečenie, ktoré sa vyznačuje komfortom a štýlom, ďalej neónové odtiene, abstraktné vzory a zvieracie potlače. Aktuálny trend umožňuje jednotlivcom vyjadriť svoju osobnosť výberom športového oblečenia, ktoré zrkadlí ich osobnú identitu s ohľadom na svetovú módu.
 

ATHLEISURE
Svet uprednostňuje pohodlie a funkčnosť, v móde sa stáva dominantným trendom športový štýl, kde je teplákovina v hlavnej úlohe celého outfitu a všeobecne sa označuje ako „athleisure“. Názov vznikol spojením anglických slov
„athletic” a „leisure”, teda šport a voľný čas. Základom je kombinácia neformálneho či dokonca elegantného outfitu s prvkami športového štýlu. Výsledkom sú nevšedné, pohodlné a mimoriadne svieže outfity.OVERSIZED OBLEČENIE

Nadrozmerné mikiny s kapucňou sa stanú základom šatníka roku 2024, či už ide o ich skrátenú alebo predĺženú verziu. Ich skombinovaním s legínami vytvoríte outfit neformálneho vzhľadu no a ak si ich oblečte k úzkym džínsam a čižmám, získate estetiku módneho streetwearu. Hľadajte mikiny s kapucňou, veľkými spadnutými rukávmi a výraznými logami, vzormi alebo potlačami.  

Nadrozmerné nohavice sú stelesnením pohodlia a štýlu. Očakávajte, že ich v roku 2024 uvidíte v športových kolekciách, ktoré kombinujú uvoľnený strih teplákov s eleganciou nohavíc.

Nadrozmerné tričká predstavujú vrchol pohodlia a zároveň ponúkajú veľa možností, ako ich obliekať, stajlovať, s čím ich kombinovať. Vďaka tomu sa nadrozmerné tričká stávajú všestranným kúskom v šatníku, ktorý môžete využiť na športové aktivity až po ich skombinovanie k večerným outfitom.

Tejto téme sme sa rozhodli venovať dokonca samostatný článok V hlavnej úlohe oversized tričká! Ako ich nosiť a s čím ich kombinovať?


VŠESTRANNOSŤ
Jednou z kľúčových vlastností športového oblečenia je jeho všestrannosť. V roku 2024 očakávajte množstvo kúskov, ktoré s Vami môžu plynule prechádzať z tréningu do každodenných aktivít. Štýlové športové oblečenie sa zaradilo sa medzi multifunkčné oblečenie. Tento rok sú v móde kúsky, ktoré Vám poskytnú štýl aj praktickosť, vďaka tomu budete bez námahy vyzerať šik.

 

SILUETA A OVERALY
Už dávno neplatí, že je overal iba fitness oblečenie. Overal je obľúbeným športovým trendom a bude v móde aj v roku 2024. Ponúka funkčnosť, pohodlie a dokonalú siluetu. Od hodín jogy až po rande s neskorými raňajkami budete v overale vyzerať fantasticky.

NEÓNOVÉ FARBY
Neónové farby vyžarujú energiu a vzrušenie. Dokážu oživiť dizajn, vďaka čomu pôsobí oblečený kúsok dynamicky a živo. Neónové farby sú ideálne na vyjadrenie pocitu nadšenia a pohybu. Svojím intenzívnym jasom a sýtosťou okamžite upútajú pozornosť. Sú ako stvorené pre ľudí, ktorých cieľom je vyniknúť alebo urobiť silný a okamžitý dojem.

Paleta zvyčajne obsahuje škálu oslnivých farieb, od fluorescenčných ružových, žiarivých pomarančových, elektrických modrých a luminiscenčných zelených až po žiarivé žlté. Každá farba v palete má jedinečnú živosť, ktorá napodobňuje žiaru neónových svetiel pod nočnou oblohou.
Zakomponujte tieto farby do svojho športového šatníka prostredníctvom legín, športových podprseniek a oversized teplákových kúskov.

 

MONOGRAMOVÉ VZORY
Monogramové vzory sú nositeľom silných príbehov značiek. V prípade farebného prevedenia „tón v tóne“ môže monogram pôsobiť minimalisticky a vytvárať silné spojenie so značkou bez zbytočných slov.

  

ABSTRAKTNÉ VZORY
Abstraktné vzory sa týkajú vzorov, ktoré sa nesnažia reprezentovať vonkajšiu realitu, ale snažia sa dosiahnuť svoj efekt pomocou tvarov, farieb, foriem a gestických znakov. Vo svete athleisure módy sa abstraktné vzory používajú na vytvorenie jedinečných vzorov:

- geometrické tvary: vzory tvorené geometrickými formami, ako sú kruhy, štvorce, trojuholníky a čiary usporiadané rôznymi spôsobmi

- výtlačky štetcom: návrhy, ktoré napodobňujú ťahy štetca, často s plynulým a dynamickým dojmom

- výrazná grafika: veľké, nápadné vzory, ktoré môžu byť symetrické alebo asymetrické, často so silným vizuálnym vplyvom

- náhodné alebo voľné vzory: vzory, ktoré sa neriadia pravidelným alebo usporiadaným usporiadaním, často pôsobia spontánne alebo náhodne

- farebné bloky a kontrasty: použitie kontrastných farieb nereprezentačnými spôsobmi na vytvorenie vizuálne stimulujúcich vzorov. Abstraktné vzory môžu byť hravé, sofistikované, nervózne alebo minimalistické v závislosti od toho, ako sú abstraktné prvky kombinované a prezentované

- zvieracie potlače: zvieracie potlače sú aj naďalej módnym základom a dostali sa aj do športového oblečenia. Od leopardích škvŕn až po vzory hadej kože, zvieracie vzory prinášajú do športového šatníka divokosť, sexappeal a štýl.

Prostredníctvom článku sme Vám priblížili športové trendy roku 2024. Vyskúšajte naše módne tipy, vynovte si svoj šatník, buďte trendy, buďte v pohodlí a nechajte naplno vyniknúť Vašu osobnosť s ohľadom na najnovšiu módu. Športové oblečenie už dávno presiahlo hranice telocviční a stalo sa neoddeliteľnou súčasťou každodennej módy. Trend "athleisure" dokazuje, že móda a funkčnosť môžu ísť ruka v ruke, poskytujúc nám nekonečné možnosti na vytváranie štýlových, ale zároveň pohodlných outfitov na akúkoľvek príležitosť. V roku 2024, keď sa hranice medzi fitness a módou stále viac búrajú, nás čakajú ešte viac všestranné, odvážne a inovatívne športové kúsky. A práve tu prichádza do hry naša značka TIMME, ktorá je na čele tejto revolúcie, tvoriaca oblečenie, ktoré kombinuje najnovšie trendy s neprekonateľným komfortom a kvalitou.

Nebojte sa experimentovať s rôznymi strihami, farbami a materiálmi, ktoré naša značka TIMME ponúka. Nech už ste v kancelárii, na cestách, alebo len trávite voľný čas s priateľmi, športové oblečenie od TIMME Vám umožní vyjadriť Váš osobný štýl a zároveň si užívať nevídané pohodlie. Buďte odvážni, buďte inšpiratívni a predovšetkým, buďte sami sebou v každom kroku a outfite, vďaka kvalite a štýlu, ktorý predstavuje TIMME.

SÚVISIACE ČLÁNKY