Fashion, Ako si správne zvoliť

Fashion blogerka radí: Legíny do mesta patria, ale musíš vedieť, ako ich nosiť!

photo 885x486 1

Legíny sú obľúbeným kúskom oblečenia. Každá žena má v skrini aspoň jedny. Už dávno nie sú ozdobou ženy len pri športe, môžete ich na mnohých vidieť aj v meste. Veľa ľudí ich ale stále považuje za módny prehrešok a tvrdí, že to nie je odev vhodný do mesta či kancelárie. Fashion blogerka Jana Drtilová (lovefashionjana) vám ukáže, že legíny do ulíc patria, ale musíte vedieť, ako ich nosiť!

Napadlo ťa niekedy, keď sa pozrieš do skrine, koľko legín tam máš? Prípadne koľko reklám na športové legíny denne vidíš? Napadá ťa, nechodím často cvičiť, kde ich vynosím. Väčšina ľudí z módnej branže neustále hovorí, že sú vhodné len do fitka.

Áno aj ja som bola dlhý čas zástancom tejto teórie. Nie je na tom nič výstredné, ak pri dnešných možnostiach zakomponuješ toto funkčné oblečenia na bežné nosenie. Naopak môžeš vytvoriť parádny pohodlný outfit skoro na každú príležitosť.

Spomeň si na tínedžerské filmy z 80. rokov. Vo všeobecnosti bola táto doba známa nosením legín na všetky možné príležitosti. Ruku na srdce, vtedajšie kreácie samozrejme nemali limity, ale i napriek tomu prvok legín zostal dôstojne zachovaný do súčasnosti.

Je potrebné dodržať zopár jednoduchých pravidiel a sama uvidíš, ako sa dá tento kúsok oblečenia zaradiť aj do tvojho šatníka. 

V nasledujúcich troch outfitoch, sa ti pokúsim vysvetliť, čo je dôležité dodržať, aby si bola štýlová, ale nie smiešna a vulgárna. Kúzlo legín je v ich jednoduchosti a zároveň praktickosti.

Pozrime sa na prvý outfit, je to skôr ležérny štýl a myslím si, že neurazí, keď v ňom cez víkend pôjdeš na výlet, alebo keď pôjdeš na nákup do mesta a určite s ním zvládneš aj kávičku s kamarátkou v centre mesta, bez obáv z toho, že si strašiak do kapusty, ktorý sa obliekol z lenivosti.

Dôležité je, vybrať správnu veľkosť legín, každopádne by legíny nemali byť priehľadné. Do tohto oblečenia sa rozhodne vyplatí trocha zainvestovať, nech niečo vydrží. Predídeš tomu, že sa po pár vypraniach u obyčajných legín objavia žmolky a vyťahajú sa.

V horšom prípade to nevidíš a zistíš to, až keď ich máš na sebe. S takýmto  kúskom potom veľa parády nenarobíš. To ti je určite jasné. 

WhatsApp Image 2022 02 28 at 09.07.15

Rada kombinujem materiály, takže keď mám na sebe tieto čierne legíny, skvelou voľbou k ním je bavlnené tričko a kašmírový kabát. Predsa len je vonku ešte chladno. A pokojne čiernu listovú kabelku, takáto kabelka outfit povznesie na iný level a ty budeš vyzerať moderne. 

Môj tip: Vyskúšaj  TIMME shapewear legíny, v ktorých zažiariš v každom outfitu!

WhatsApp Image 2022 02 28 at 09.07.15 1

Ďalší outfit je jednoducho jedným slovom cool, rovnaké legíny som doplnila aktuálnym trendom. Sveter s pruhmi a klobúčik ako pre rybára. Ten dnes vidíme ozaj v každom obchode a na každom rohu. K outfitu som zvolila pohodlné a milované topánky Martens.

Dávaj si ale pozor, aby nebol outfit úplne tmavý. Zvolila som kontrastnú bundu. Vidíš? Jedna výraznejšia bunda, klobúčik a tvoje legíny, tvoria opäť komplet na ďalšiu príležitosť a v meste sa rozhodne nestratíš. 

Hovoríš si, áno tá si môže obliecť na seba všetko pretože… Všetci samozrejme nemáme rovnakú postavu a keď máš dni, kedy sa necítiš, je výborným tipom nosiť cez legíny dlhší vŕšok, vyzerá to vždy lepšie. Hlavne, keď nie si spokojná so svojou postavou nie len v určité dni.

WhatsApp Image 2022 02 28 at 09.07.16

Do tretice všetko dobré. Takže poďme vyraziť na párty s tými istými legínami ako na výlet, na kávu, nákupy či pracovné stretnutie. Teraz som si ich vzala ku krátkemu topu.

POZOR! Na štýl Olivie Newton John z Pomády, musíš mať naozaj vypracovanú postavu, inak sa nebudeš cítiť v priebehu večera vo svojej koži. Budeš sa kontrolovať, či niekde nič nelezie atď. Takže ak nie si si istá, zvoľ vŕšok, v ktorom sa cítiš Ty dobre a vieš, že v ňom nestratíš šmrnc a o všetko ostatné sa postarajú  legíny s podpätkami. Vyraz do mesta a uži si párty až do rána! Aby outfit nebol len prvoplánovo sexy, obula som si nižšie podpätky a do ruky dala originálnu kabelku. Do ktorej sa zmestí veľa pokladov.

Dúfam, že som ťa presvedčila, že legíny do mesta patria a trúfneš si v nich medzi ľudí aj Ty! 😊

Autor: Jana Drtilová (lovefashionjana)

Instagaram: lovefashionjana

Comments

There are no comments yet.

Napíš komentár