Fashion

Natália Dufková x TIMME

NATALIE DUFKOVA FOTO HSLAVIK 1

Kto je Natália Dufková

Ten, kto sa zaujíma o dianie na českej módnej scéne pravdepodobne už na meno Natália Dufková natrafil. Natália absolvovala módne návrhárstvo u Liběny Rochové, predstavila svoju kolekciu v rámci Mercedes BenzPrague Fashion Week, objavila sa na stránkach časopisu Harper`s Bazar, vidieť ste ju mohli taktiež v relácií Slavní na televízií Seznam a najnovšie ju vyspovedal aj prestížny časopis Forbes

Prečo robíme s Natáliou rozhovor na blog TIMME? Ak Ti všetko, čo sme vyššie napísali nestačilo, snáď musíme ešte jednu informáciu o Natálií doplniť – okrem práce na vlastných modeloch jej stále viac času zaberá práca pre značku TIMME. Práve spojenie Natálie s Tímeou prináša do TIMME funkčnú originalitu. Málokto strávil v športovom oblečení toľko času ako Tímea, predsa len každej súťaži v bikini fitness predchádza tvrdá príprava a hodiny driny, kedy sa legíny stali jej druhou kožou. Úlohou Natálie v TIMME bolo od začiatku preniesť predstavy zakladateľky značky do reálnych modelov a dať im ešte niečo navyše

Ako sa spojenie týchto dvoch žien narodených v rovnakom roku s úplne odlišným životným príbehom podarilo? Môžete to posúdiť sami vďaka nových kolekciám TIMME, ktoré už sú v predaji. Okrem aktuálneho portfólia Natália s Tímeou pracujú na novinkách, pri ktorých implementujú nové technológie a možnosti výroby. Môžeme sa tešiť aj nové nápady, ktorých má táto dvojica v rukáve pripravených na najbližšie roky viac než dosť. V rámcitohto rozhovoru sme Natáliu poprosili, aby sa s nami podelila o svoj pohľad na aktuálny svet módy.

Ako vnímaš spojenie športu a módy? Nie je to pre niekoho, kto tvorí extravagantné kolekcie na Fashion Week nuda?

Športová móda ma neskutočne baví, pretože sa pri nej spája dizajn s funkčnosťou. Tým, že vo svojej značke NANICHE aktuálne vytváram prevažne večerné róby a veci na mieru, tak by som sa pravdepodobne k možnostiam, ktoré sú pri športovej móde, ani nedostala. Na mojej práci ma baví najmä to, že sa môžem neustále učiť a zlepšovať. A práve vďaka TIMME získavam ozaj veľa skúseností, pretože neustále pracujeme s novými technológiami spracovania či možnosťami výroby.

Podlieha športová móda aktuálnym módnym trendom a ako sa pozeráš na módne trendy ty?

Určite dnes všetko podlieha trendom a aj my v TIMME sledujeme všetky aktuálne módne trendy, obzvlášť tie športové, ale je pre nás zároveň dôležité prichádzať s vlastnými inováciami.

Často sa dnes v spojení s módou skloňuje slovo udržateľnosť. Môže byť športová móda vyrábaná s ohľadom na ekológiu? Je to aktuálne akýsi trend?

Skoro všetko sa postupne stáva trendom a myslím si, že v tomto prípade čokoľvek, čo len trochu napomôže k udržateľnejšej produkcií oblečenia je veľké pozitívum. V budúcej produkcii na to v TIMME kladieme veľký dôraz a veľmi nás teší, že sa nám v posledných mesiacoch podarilo nájsť a nadviazať spoluprácu hneď s niekoľkými výrobcami, u ktorých je možné produkovať veci, ktoré majú prírodnejší, alebo recyklovaný materiál.

 Prečo si sa pustila do spolupráce s Tímeou?

Tímea je pre mňa od začiatku nesmierne inšpiratívna osoba. Má môj obdiv, ako zvláda firmu, rodinu a stále pri tom vyzerá skvele! 🙂

Nakoľko som sama naozaj pracovitý človek, potrebujem sa obklopovať ľuďmi, ktorí ma dobíjajú tou správnou energiou a práve takýmto človekom je Tímea. TIMME veľmi apeluje na motiváciu a pozitívny prístup k veciam a toto práve charakterizuje aj samotnú Tímeu.

Keď sa tak pozerám na tvoj outfit, trúfam si povedať, že tvoja obľúbená farba je čierna. Trafil som sa?

Čiernu mám najradšej, ale mám ju na sebe tiež z istého dôvodu. Neustále pracujem s farbami, vždy niečo skúšam a ak mám na sebe čiernu farbu, nič ma nerozptyľuje. 

Je máj, prežívame prvé letné dni a možno je načase doplniť čiernu aj o iné farby. Aký je tvoj tip, čo by si našim zákazníčkam odporúčala?

Som veľký milovník „all black outfits“ , ale ak na mne uvidíte nejaké farby, tak to bude práve pri fitness oblečení. Z TIMME farieb milujem aktuálne z kolekcie Seamless Skin farbu Lila a z kolekcií Seamless Bombshell Navy Blue.

Počas letných mesiacov by som našim zákazníčkam odporúčala určite hravé letné farby – najmä tie pastelové. V ponuke TIMME nájdete výber nádherných farieb, ktoré fungujú aj v rôznych kombináciách s ďalšími pastelovými farbami, béžovou, khaki, bielou, ale aj s tmavšími farbami ako je napríklad

Práve teraz spolu s Tímeou intenzívne pracujete na jesennej kolekcií. Prezraď nám, na čo sa môžeme tešiť?  

Vďaka novým výrobným možnostiam by sa už v tomto roku malo portfólio rozšíriť o veľa produktov. Naozaj sa teším na rôzne typy voľnočasových teplákových súprav, pretože aktuálne viac než rok pracujeme na vývoji toho najlepšieho materiálu, komponentov a všetkých možných ostatných detailov. Taktiež sa naozaj teším na nové modely Seamless z kolekcií Ribbed, Skin a Bombshell, ktoré chceme spraviť ešte viac prepracovanejšie a ozvláštniť ich dizajn.

Poďme ešte späť k Tebe – Ako sa zmenil život študentky, ktorá pracuje pod hviezdnou Liběnou Rochovou, keď príde do značky, kde bohužiaľ na kreatívnu prácu musí nadväzovať viac konfekčná tvorba a predajné výsledky?

Nemám pocit, že by bola moja kreativita a tvorba v TIMME obmedzovaná. Finálne rozhodnutie a zodpovednosť za správne zvolené kúsky a farby do portfólia na seba preberá Tímea.

Čo sa týka školy, tá je skvelá, ale pracovať na veciach, ktoré sa reálne predávajú, je pre mňa výzva. Móda je vec, ktorá je spojená s človekom, a tým pádom musíme tvoriť veci najmä pre našich zákazníkov. Len tak to môže celé fungovať. 🙂

Môžeme sa tešiť, že spojenie Natálie Dufková x TIMME bude pretrvávať aj pri tvorbe kolekcie 2023?  

Verím, že áno. Aktuálne spracovávam ešte posledné podklady pre tohtoročnú produkciu a hneď potom sa chceme spolu s Tímeou vrhnúť na jarnú kolekciu 2023.

Na nové TIMME kolekcie sa môžeš tešiť aj Ty. Na záver sme si dovolili pripraviť malú ukážku Natáliinej tvorby. 

Aktuálny rozhovor na stránkach magazínu Forbes si môžeš prečítať zde.

Comments

There are no comments yet.

Napíš komentár