CBD

Potrebuješ posilniť imunitu? Ochutnaj prírodný nápoj, ktorý pripravíš za pár chvíľ

recept na nápoj posilující imunitu

Je všeobecne známe, že imunitu môžeš podporiť nielen suplementmi, ale taktiež dostatočným spánkom, pitným režimom, zdravým pohybom a stravou.  Samozrejme že nevadí, ak si raz za čas, dáš niečo nezdravé. Väčšia časť jedálnička by sa však mala skladať zo zdravých potravín. Mať silnú imunitu je dôležité počas celého roka, ale v priebehu zimy, kedy je najväčšia pravdepodobnosť, že sa v našom okolí stretneme s vírusmi a bacilmi, je to takmer nevyhnutnosť.

 Vieš, akými potravinami ju môžeš posilniť?

Antioxidanty a vitamín C obsahuje napríklad bobuľové ovocie

Konkrétne maliny, čučoriedky, černice či jahody. Okrem skvelej chuti, ich výhodou je aj to, že si ich môžeš jednoducho kedykoľvek pribaliť so sebou na desiatu. Bohaté na vitamín C sú samozrejme aj citrusy. Pomaranče a citróny sú teda skvelé a jednoznačne ich odporúčam, ale ak chceš takmer dvojnásobnú dávku vitamínu C a ešte navyše draslík, železo a horčík, daj si kiwi.

Kapusta, karfiol, ružičkový kel a brokolica obsahujú okrem vitamínov C tiež vitamíny A a E. Najviac vitamínov a minerálov v zelenine uchováš tak, že ju budeš variť na pare iba krátky čas.

A vieš, ktorá zelenina obsahuje najviac vitamínu C?

Je to červená paprika. Skvele na nej je (okrem iného) to, že ju môžeš chrúmať aj surovú a to len tak samostatne, alebo ju pridať do sendviča. S červenou paprikou je tiež skvelá omáčka na cestoviny. Tu pripravíš veľmi ľahko – papriku spoločne s cibuľou a cesnakom upeč a potom rozmixuj s kyslou smotanou.

Na vitamíny a antioxidanty sú bohaté aj orechy a semienka. Môžeš ich ľahko zaradiť do svojho jedálnička – buď ich zobať len tak samostatne, alebo si ich ráno pridaj do kaše. Pokiaľ budeš mať trochu viac času, môžeš si z nich pripraviť granolu.

Aby naše črevá fungovali ako majú, potrebujú probiotiká – bez zdravého trávenia nebude ani zdravé telo ani imunita. K tomu ti môžu napomôcť jogurty a kefíry. Jogurt s orieškami a bobuľovým ovocím sú jedny z najrýchlejších a najlepších raňajok, aké existujú.

Recept na nápoj k posilneniu imunitu

Mnohí ľudia, keď ochorejú alebo sa necítia úplne v poriadku, tak nejdú do lekárne, ale do supermarketu pre zázvor. Ja ho však odporúčam konzumovať pravidelne. Z korenín si do jedálnička zaraď tiež škoricu. Nájdeš v nej vitamíny A, C, a D. Prisypať ju môžeš do sladkých dezertov, raňajok, ale tiež napríklad do kávy či čaju. Bohatý na antioxidanty je aj med, ktorý je považovaný za prírodné antibiotikum. V kombinácii so škoricou je jeho sila ešte väčšia.

Recept na nápoj posilující imunitu

Ingrediencie (na cca 2 drinky):

  • 200 g čučoriedok (pre peknú farbu nápoja použi slovenské čučoriedky, nie kanadské – v zime ich nájdeš mrazené)
  • 1 zarovnaná lyžička škorice
  • 5 g čerstvého zázvoru
  • 500 g kefíru
  • 2 lyžice medu


Môj tip: Do nápoja môžeš pridať pár kvapiek CBD Denného oleja, ktorý sa postará o tvoju psychickú a fyzickú pohodu.

Postup:

  1. Všetky ingrediencie vlož do stolného mixéra a rozmixuj.
  2. Nápoj ochutnaj a prípadne doslaď medom.
  3. Servíruj.

Tak dobrú chuť!

nakopni svou imunitu


Autor: Magdalena Kader Aghová

Instagram: hungrypanda.cz

Comments

There are no comments yet.

Napíš komentár