CBD, Tips & Tricks

Sladké prvomájové raňajky – Recept na toust s mascarpone a chia marmeládou

snidane 1920x1440 01

Prvý máj, lásky čas. Tento krásny sviatok tento rok vychádza na nedeľu, a tak si ho môžeš pekne a v pokoji užiť, či už ho osláviš so svojou drahou polovičkou alebo sám/a. Odporúčam začať príjemnými raňajkami do postele. Podľa môjho názoru je však zrána lepšie veľmi nestrácať čas varením, ale venovať sa radšej sebe navzájom, alebo ai sebe samému. Mám pro teba recept na rýchle a jednoduché, avšak luxusné raňajky. Jahody k sviatku zamilovaných skrátka patria. A čo tak si z nich pripraviť napríklad jednoduchú chia marmeládu? Deň pred Prvým májom ju v priebehu 5 min pripravíš a na noc dáš do chladničky. No a ráno to už potom bude hračka.

Celkovú atmosféru potom dolaď čerstvými kvetmi, obľúbenou hudbou, výborným čajom či kávou a niečím dobrým na zobkanie – ja milujem napríklad mandle v čokoláde, ale radosť by som mala z čohokoľvek čo je z čokoládou.

Môj ideálny sviatok zamilovaných by potom pokračoval prechádzkou spojenou s obedom. Rozhodne by som nechcela nič variť, ale zašla by som si na svoje obľúbené jedlo do reštaurácie. Alebo pokiaľ by bolo pekné počasie, urobila by som piknik. Po prechádzke by som si doma pustila film a odpočívala pri ňom. Večer by som poňala veľmi pokojne, predsa len je nasledujúci deň pondelok 🙂 Myslím, že by po celom dni bodla kúpeľ pri sviečkach (či už s partnerom alebo trebárs s knihou či podcastom). Čas strávený vo vani ti môže spríjemniť napríklad kúpeľová bomba, ktorú si môžeš podľa nášho návodu buď vyrobiť doma, alebo si ju už kúpiť hotovú.

Môj tip: Urob si tento deň ešte kúzelnejší s TIMME CBD bombami v tvare srdca do kúpeľa.

A ako by vyzeral tvoj ideálny deň zamilovaných?

Recept na toust s mascarpone a chia marmeládou

Ingrediencie:

  • 250 g mrazených jahôd
  • 30 g chia semienok
  • obľúbené sladidlo, množstvo podľa chuti (trstinový cukor, javorový sirup, čakankový sirup,…)
  • mascarpone
  • toustový chleba
  • vykrajovačka v tvare srdca (nie je podmienkou)
snidane 1920x1440 1

Postup:

  1. Jahody rozvar (nepridávaj tekutinu, iba ak to bude nevyhnutné, tak minimálne množstvo, aby sa jahody nepripálili, skôr ako začnú púšťať šťavu. Inak recept nebude fungovať. Oslaď a následne rozmixuj do hladka.
  2. K rozmixovaným jahodám vmiešaj 30 g chia semienok. Zmes presuň do zaváracieho pohára a nechaj ju vychladnúť. Potom ju daj minimálne na 4 hodiny do chladničky (ideálne cez noc).
  3. Ďalší deň opeč tousty a povykrajuj ich do tvaru srdca. Tousty natri mascarpone a jahodovou marmeládou a servíruj.

Jahodová marmeláda ti vydrží v chladničke približne týždeň. Odporúčam ju čo najrýchlejšie spotrebovať. Skvelá je nie len na chlieb, ale taktiež do jogurtu, do kaše či ku granole.

snidane 1920x1440 02

Tak krásny Prvý máj!

Autor: Magdalena Kader Aghová
Instagram: hungrypanda.cz

Tags: CBD
Comments

There are no comments yet.

Napíš komentár