Fashion, Tipy na cvičenie

Vyber si správne športové oblečenie a vyťaž z tréningu maximum!

ženy pózující ve sportovním oblečení

Po náročnom cvičení ťa bolí celé telo a si unavený. Ale tiež sa cítiš úplne fantasticky! Môžu za to endorfíny, hormóny šťastia, ktoré sa pri pohybe vyplavujú. Na to ako sa po cvičení cítime, má vplyv celý rad faktorov ako strava, či pitný režim v priebehu dňa, kvalita spánku alebo miera stresu, ktorý práve prežívame. Ako sa po športe cítime, môže významne ovplyvniť tiež oblečenie, ktoré si na tréning oblečieme.

Prinášame ti rady a odporúčania na športové oblečenie do fitka alebo na skupinové hodiny, ktoré síce nezaistia, že sa z skutočne náročného tréningu stane prechádzka ružovou záhradou, ale ty sa vďaka ním budeš cítiť oveľa lepšie!

Buď v suchu

Niektoré materiály odvádzajú pot od tela, iné vlhkosť naopak absorbujú. Pokiaľ ide o športovanie, mala by si voliť hlavne z prvej skupiny – pot sa za pomoci takýchto tkanín lepšie odparuje a tvoje telo sa tak nebude prehrievať.

V tomto smere je jednotkou nylon. Ide o veľmi mäkký materiál so štruktúrou hodvábu, čo rýchlo schne. Nylon tiež skvele odvádza pot, pomáha jeho rýchlemu odparovaniu a zaisťuje dlhú životnosť  a disponuje aj odolnosťou proti plesniam. V kolekcii TIMME je doplnený nylon spandexom, vďaka čomu zhotovené modely ťa neobmedzujú pri pohybe a sedia ako druhá koža.

žena pózující ve sportovním oblečení

Daj stopku bavlne

Bavlna je úplne skvelý materiál, ak volíš oblečenie na voľný čas. Na športovanie pri ktorom sa poriadne zahreješ sa ale nehodí. Tričká alebo nohavice z tejto látky naopak pot sajú a ty sa tak najskôr budeš prehrievať a po skončení aktivity ti zase bude veľmi rýchlo zima. Dobrý nápad nie sú ani materiály, ktoré nedýchajú, teda kde je základom buď guma, alebo plast.

Voľ podľa obdobia

Príslovie, že nie je zlé počasie, len nesprávne oblečenie určite poznáš. Zatiaľ čo si ho  spájame skôr s pobytom vonku, platí i na cvičenie vo vnútri. Ak ideš na lekciu jogy, kde je hlavným cieľom flexibilita či pretiahnutie boľavého chrbta od počítača, iste oceníš dlhé legíny, mikinu a teplejšie ponožky.

Ak ale ideš napríklad na HIIT, spinning alebo na bežecký pás, pokojne postačia iba pohodlné šortky a k tomu top.

žena pózující ve sportovním oblečení

Na veľkosti nezáleží

Keby si si mala na cvičenie kúpiť len jediný kúsok oblečenia tvojou voľbou číslo jedna je kvalitná športová podprsenka. A to i v prípade, že veľkosť tvojich košíčkov nie je C a viac. Dôvodom je skutočnosť, že prsia sú podopierané iba dvomi slabými štruktúrami: samotnou kožou a väzmi, tzv. Cooperovými väzmi. Dobrá športová podprsenka zaistí oporu, zabráni bolestiam pŕs i chrbta a pri cvičení obmedzí ich pohyb.

Zvoliť si môžešn už zo spomínaných športových podprseniek, alebo si rovno vybrať športový top s oporou pŕs. Základom by mali byť širšie ramienka, niektoré topy majú i vyberateľné vypchávky, vďaka čomu si môže každá žena zvoliť, čo jej vyhovuje. Všetky vyššie uvedené parametre spĺňajú napríklad bezšvové športové topy TIMME Seamles Skin.

Prepracovaný strih s push-up efektom z 90% nylonu a 10% spandexu ťa navyše nesklame i pri tých najnáročnejších športových aktivitách. Môžeš si vyberať z farieb Lila, Baby Blue a Khaki.

Malé, veľké ženy

Možno si si doteraz myslela, že existuje len jeden druh športového oblečenia, ktoré sadne všetkým. Tak to ale rozhodne nie je tak. Každý typ postavy má svoje špecifiká, ktoré je možné vďaka správnym strihom či materiálom vyzdvihnúť. Napríklad vôbec najrozšírenejšiemu typu postavy hruške, pristanú topy a trička s veľkými výstrihmi, ktoré vizuálne rozšíria ramená. Na vrch sú tiež vhodnejšie svetlé farby, zatiaľ čo nohavice alebo legíny by mali byť v tmavších odtieňoch.

Športovkyniam s väčším poprsím pristanú tmavšie tričká s výraznými švami, ktoré opticky zoštíhľujú pás. Pozornosť od veľkého dekoltu odvedú tiež potlač alebo rôzne priestrihy, či detaily v iných častiach topu v oblasti poprsia. Makáš na tom, aby si nejaké to kilo zhodila? Siahni po tvarujúcom prádle a športovom oblečení, niektoré môže ubrať až jednu konfekčnú veľkosť. Dobrou voľbou sú tiež topy s asymetrickým výstrihom a legíny s vysokým pásom a širokou gumou. Vďaka tomu, že skvele sedia, sú ideálne pre každú postavu.

Tak na nič nečakaj a bež makať!

homepage banner TIMME fashion 2022 1440x700 v032
Comments

There are no comments yet.

Napíš komentár