Kvalitné produkty


TIMME predstavuje exkluzívnu malosériovú výrobu zameranú na kvalitu a nadčasový dizajn. Na čele značky stojí bývalá profesionálna športovkyňa, niekoľkonásobná majsterka sveta a Európy v bikini fitness Tímea Trajteľová, ktorá vo svojom živote odtrénovala tisíce hodín a v športovom oblečení doslova žije. Vďaka svojim skúsenostiam s tímom profesionálnych dizajnérov a konštruktérov vznikajú naozaj funkčné, detailne prepracované inovatívne kúsky, ktoré vynikajú svojimi autorskými strihmi a materiálmi, ktoré sú ako druhá koža.

Každý produkt začína nápadom, ktorý tím našich dizajnérov vizuálne spracuje. Prvotný technický návrh sa finalizuje súbežne s vývojom alebo výberom konkrétneho materiálu, farby, grafiky alebo autorskej kresby a luxusných detailov ako sú logá, nášivky, zipsy, gombíky, lemovacie gumy a ďalšie funkčné či dizajnové prvky. V ďalšej fáze privedieme náš nápad k životu a vznikne reálny prototyp nového produktu, ktorý v priebehu niekoľkých týždňov podlieha prísnemu a detailnému testovaniu našimi dizajnérmi a profesionálnymi športovcami. Chceme si byť istí, že každý produkt, ktorý vyrobíme spĺňa najvyššie kritéria funkčnosti, je odolný, pohodlný a jeho strih je skonštruovaný do posledného detailu. Po mnohých odtrénovaných tréningoch dostávame k produktu spätné väzby, na základe ktorých, vznikajú následné prototypy. S každým novým prototypom začína nové kolo testovania a spracovania pripomienok až do momentu, kým si nie sme 100% istí, že je dokonalý a finálny. Od nápadu až po finálny produkt pripravený do produkcie ide o proces, ktorý trvá 6-18 mesiacov.

 

Výroba


Značka TIMME spolupracuje s overenými výrobcami a používa vysokokvalitné materiály a technológie. Naše krajčírske dielne sa nachádzajú v rôznych častiach sveta (Slovensko, Česko, Taliansko, Španielsko, Turecko, Čína atď.) v závislosti od typu produktu, spracovania, materiálu a detailov, ktoré používame pre daný výrobok. Naše výroby pravidelne navštevujeme, aby sme sa uistili, že majú bezpečné a zdravé pracovné podmienky, nezamestnávajú neplnoletých a nekvalifikovaní personál, sú čisté a organizované a zabezpečujú vysokú kvalitu šitia a dôkladnú kontrolu kvality výrobkov.Predchádzame vzniku odpadu


Zameriavame sa na vytváranie nadčasového, kvalitného a odolného oblečenia, ktoré vydrží dlhšie a bráni vzniku zbytočného odpadu. Až 90% našej ponuky tvorí seamless oblečenie, ktoré sa pletie na špeciálnom stroji do jediného kusa látky, čím sa eliminuje odpadový materiál, bežne vznikajúci pri výrobe oblečenia. V kontexte dlhodobej produkcie oblečenia všeobecne ide o pomerne špecifickú a hlavne revolučnú a inovatívnu pletiarsku technológiu na kruhových stavoch. Je to počítačovo riadená technológia výroby jedného kusu odevu vcelku s minimálnym alebo žiadnym rezom. V porovnaní s doterajšou konvenčnou výrobou odevov razantne optimalizuje mieru vznikajúceho odpadu a výrazne urýchľuje výrobu produktu v protiklade s klasickým šitím na šijacich strojoch. Absencia švov eliminuje dráždenie pokožky, zabezpečuje lepšie padnúci strih odevu a poskytuje neobmedzený rozsah pohybu.

Zameriavame sa na vytváranie kvalitného a odolného oblečenia, ktoré vydrží dlhšie a eliminuje vznik odpadu. V rámci spoločnosti máme zavedené procesy na jeho obmedzenie. Všetky interné vzorky nosia naši zamestnanci. Ak položka nespĺňa nami nastavené kritériá a nedá sa uviesť do predaja, daruje sa do ženských domovov, v krajnom prípade, sme pripravení ju ekologicky zlikvidovať. Na balenie produktov používame kvalitné recyklovateľné obaly. Náš cieľ je poskytnúť našim zákazníkom zážitok, ale zároveň úžitok tým, že obal vedia ešte následne využiť.

SANTONI circular knitting machine in TWINALL's factory


Signifikantná vôňa THE NINE


Základom signifikantnej vône THE NINE sú francúzske ingrediencie pochádzajúce z najznámejšej oblasti Francúzska, Provance. Finálny výrobok kompletuje certifikovaná česká manufaktúra.